Законодавча база

ЗАКОН УКРАЇНИ
Про освіту
(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2017, № 38-39, ст.380)

Освіта є основою інтелектуального, духовного, фізичного і культурного розвитку особистості, її успішної соціалізації, економічного добробуту, запорукою розвитку суспільства, об’єднаного спільними цінностями і культурою, та держави.

Метою освіти є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей, виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству, збагачення на цій основі інтелектуального, економічного, творчого, культурного потенціалу Українського народу, підвищення освітнього рівня громадян задля забезпечення сталого розвитку України та її європейського вибору.

Цей Закон регулює суспільні відносини, що виникають у процесі реалізації конституційного права людини на освіту, прав та обов’язків фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у реалізації цього права, а також визначає компетенцію державних органів та органів місцевого самоврядування у сфері освіти.

Детальніше

ЗАКОН УКРАЇНИ
Про дошкільну освіту
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, № 49, ст.259)

Цей Закон визначає правові, організаційні та фінансові засади функціонування і розвитку системи дошкільної освіти, яка забезпечує розвиток, виховання і навчання дитини, грунтується на поєднанні сімейного та суспільного виховання, досягненнях вітчизняної науки, надбаннях світового педагогічного досвіду, сприяє формуванню цінностей демократичного правового суспільства в Україні.

Детальніше

ПРИМІРНА ІНСТРУКЦІЯ 
з діловодства у дошкільних навчальних закладах

Ця Інструкція встановлює загальні вимоги до документування управлінської інформації та організації роботи з документами в дошкільних навчальних закладах (далі — заклади) незалежно від способу фіксації та відтворення інформації, яка міститься в документах, включаючи їх підготовку, реєстрацію, облік і контроль за виконанням.

Дотримання вимог Інструкції є обов’язковим для керівників та інших працівників закладів.

У закладі визначається обов’язковий перелік документів, за формування та зберігання яких відповідають керівник та інші працівники закладу.

Відповідальність за організацію діловодства у закладі несе його керівник.

Організація діловодства в закладі покладається на спеціально призначену для цього особу, яка:
- здійснює реєстрацію та веде облік документів;
- організовує документообіг, формування справ, їх зберігання та підготовку до передачі до архіву закладу;
- здійснює контроль за своєчасним розглядом та проходженням документів у закладі;
- проводить аналіз інформації про документообіг, необхідної для прийняття управлінських рішень;
- організовує збереження документаційного фонду закладу та користування ним.

Контроль за виконанням вимог цієї Інструкції покладається на місцеві органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування та підпорядковані їм органи управління освітою, у сфері управління яких перебувають дошкільні навчальні заклади.

Детальніше

Про затвердження Положення про дошкільний навчальний заклад 

Загальні питання 
Це   Положення  поширюється  на  всі  дошкільні  навчальні заклади,  крім будинків дитини,  дитячих будинків сімейного  типу, дитячих  будинків  інтернатного  типу,  центрів  розвитку  дитини, діяльність   яких  регулюється  відповідними  положеннями  про  ці заклади.

Дошкільний навчальний заклад у своїй діяльності  керується Конституцією   України,  Законами  України  «Про освіту»,  «Про дошкільну освіту»,  іншими законодавчими   актами,   актами   Президента   України,  Кабінету Міністрів,  наказами  МОН,  інших  центральних  органів виконавчої влади,  рішеннями  місцевих  органів  виконавчої  влади та органів місцевого самоврядування, цим Положенням та власним статутом.

Детальніше

ТИПОВІ ПРАВИЛА
внутрішнього розпорядку для працівників державних
навчально-виховних закладів України 

Загальні положення 
Відповідно  до Конституції України громадяни України мають право на працю,  тобто на одержання гарантованої роботи з  оплатою праці відповідно   до   її   кількості   та   якості  і  не  нижче встановленого державою мінімального розміру,  включаючи  право  на вибір професії,  роду  занять  і  роботи відповідно до покликання, здібностей, професійної  підготовки,  освіти  та   з   урахуванням суспільних потреб.

В навчальному  закладі  трудова  дисципліна  грунтується   на свідомому виконанні  працівниками  своїх  трудових  обов'язків і є необхідною умовою  організації  ефективної  праці  і   навчального процесу.

Трудова дисципліна  забезпечується  методами  переконання  та заохочення до    сумлінної  праці.   До   порушників   дисципліни застосовуються заходи дисциплінарного та громадського впливу.

Детальніше

ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про атестацію педагогічних працівників 

Загальні положення
Це   Типове   положення   визначає  порядок  атестації керівників,   їх   заступників   (далі  -  керівні  кадри),  інших педагогічних     працівників     дошкільних,     загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних, вищих навчальних закладів I-II рівнів  акредитації  незалежно  від  підпорядкування, типів і форм власності,  навчально-методичних  (науково-методичних)  установ  і закладів  післядипломної  освіти, спеціальних установ для дітей, а також   педагогічних працівників   закладів   охорони  здоров'я, культури,  соціального  захисту, інших закладів та установ у штаті яких є педагогічні працівники (далі - навчальні та інші заклади). 

Атестація педагогічних працівників - це система заходів, спрямована  на  всебічне  комплексне  оцінювання  їх  педагогічної діяльності,  за  якою  визначаються  відповідність   педагогічного працівника займаній посаді, рівень його кваліфікації, присвоюється кваліфікаційна категорія, педагогічне звання. 

Метою   атестації   є   стимулювання    цілеспрямованого безперервного    підвищення   рівня  професійної   компетентності педагогічних працівників,  росту  їх   професійної   майстерності, розвитку творчої  ініціативи,  підвищення  престижу  й авторитету, забезпечення ефективності навчально-виховного процесу. 

Основними  принципами   атестації   є   відкритість   та колегіальність, гуманне та доброзичливе ставлення до педагогічного працівника,  повнота, об'єктивність та системність оцінювання його педагогічної діяльності. 

Атестація  педагогічних  працівників навчальних та інших закладів є обов'язковою. 

Детальніше

Примірний перелік 
ігрового та навчально-дидактичного обладнання 
для закладів дошкільної освіти

Цей Примірний перелікпідготовлений відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», вимог Базового компонента дошкільної освіти і чинних комплексних програм розвитку, навчання і виховання дітей раннього і передшкільного віку, рекомендованих Міністерством освіти і науки України.
Він пропонує примірний перелік ігрового та навчально-дидактичного обладнання, що необхідні для оптимального оснащення освітнього процесу в усіх вікових групах закладів дошкільної освіти, де виховуються діти від народження до 6 (7) років. У Переліку враховано зміни в соціальному замовленні до якості дошкільної освіти та інноваційні розробки у
сфері навчального забезпечення і створення розвивального предметного середовища для повноцінної організації життєдіяльності дітей з метою їх вчасного цілісного і всебічного розвитку.

Для зручності користувачів Перелік структурований за віковими категоріями вихованців:
- віку немовляти та раннього (від народження до 3 років);
- передшкільного віку (від 3 до 6 (7) років);

та основними видами дитячої діяльності:
- ігрова;
- рухова;
- художня (образотворча, музична, театральна і літературна);
- мовленнєво-пізнавальна (ознайомлення із природним, соціальним і предметним довкіллям, формування звукової культури мовлення і пропедевтика навчання грамоти,елементарних математичних уявлень);
- трудова (художня праця, праця в природі та господарсько-побутова). 


Інструктивно-методичні рекомендації
«Про організацію освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах
у 2017/2018 навчальному році»

Розвиток дошкільної освіти залишається одним із пріоритетних напрямів державної політики у галузі освіти. Основні завдання у 2017/2018 році - створення належних умов для отримання дітьми дошкільної освіти, забезпечення дієвості особистісно орієнтованої освітньої системи та реалізація принципів демократизації, гуманізації та індивідуалізації, інтегративності педагогічного процесу в дошкільному навчальному закладі. Це сприятиме своєчасному становленню і всебічному розвитку життєвокомпетентної особистості дитини, формуванню її фізичної і психологічної готовності до нової соціальної ролі.

Необхідно продовжити роботу щодо організації сучасного освітнього середовища дошкільного навчального закладу, сприятливого для формування гармонійно розвиненої особистості та реалізації індивідуальних творчих потреб кожної дитини. Сучасний дошкільний навчальний заклад має бути позитивним,  динамічним простором, що оптимізує розвивальний потенціал дітей. 

Організація освітньої діяльності в дошкільних навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році здійснюється відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Указу Президента України від 13.10.2015 №580/2015 «Про стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки», Базового компоненту дошкільної освіти, Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді (затверджено наказом МОН України від 16.06.2015 № 641), Положення про дошкільний навчальний заклад (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2003 № 305), Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів (затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 234), Гранично допустимого навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності(затверджено наказом МОН України від 20.04.2015 №446), інших нормативно-правових актів.

На допомогу у  вирішенні  окремих організаційних питань функціонування дошкільного закладу пропонуємо до використання у роботі «Нормативний путівник: актуальні питання».








Немає коментарів:

Дописати коментар